Biegnę bez barier, bez granic - New York Marathon 2018

Kampania się zakończyła

11%

postęp

2370

z 21200 PLN
do końca (31-08-2018 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Zbieram środki na pokrycie kosztów przelotów, noclegów oraz przygotowania do startu w New York Marathon 2018 dla siebie i przewodnika, który ze mną pobiegnie.

Cele kampanii

 1. Przygotowanie oraz udział w TCS New York Marthon 2018.

 2. Popularyzacja biegania, jako formy aktywności fizycznej, która wspomaga proces rehablitacji osób niepełnosprawnych.

 3. Promocja w środowisku biegowym fundacji Achilles Internacional z Nowego Jorku.

 4. Współzawodnictwo z pełnosprawnymi zawodnikami podczas maratonu w Nowym Jorku.

 5. Uzyskanie kwalifikacji paraolimpijskiej podczas TCS New York Marthon.

Idea

project-c0b2aefd-e026-4ede-8bd0-fd2a1c87cab91530564100-content-0x0.jpg

Zgodnie z hasłem projektu „Bez barier, bez granic – New York Marthon” chciałbym pokazać innym niepełnosprawnym, że mając pewne dysfunkcje, czy bariery, jesteśmy nadal w stanie przekraczać granice własnych możliwości. W projekcie symboliczną „granicą” nie jest już dla mnie pokonanie dystansu maratońskiego (42.195 km), ale ukończenie największego maratonu na świecie, o którym marzy każdy biegacz. Chciałbym również pobić swój rekord życiowy, który pozwoliłby mi uzyskać jednocześnie kwalifikację paraolimpijską.

Z autopsji sam dobrze wiem, jak trudno jest pokonywać bariery i ograniczenia. Od 19 lat choruję na Zespół Lebera, w moim przypadku objawiający się obuocznym zanikiem nerwu wzrokowego. Dziś widzę tylko 5% tego co zdrowy człowiek. Żyję w świecie rozmazanych plam, konturów i cieni. W 2009 roku postanowiłem zacząć biegać  najpierw, aby rozładować napięcie, stres, a z czasem owe bieganie przerodziło się w pasję. Mam ambitne marzenia, bowiem celem jest dla mnie paraolimpiada w Tokio w 2020 roku i małymi kroczkami staram się zbliżyć do upragnionego marzenia.

Przez fundację Achilles z Nowego Jorku zostałem zaproszony wraz z moim przewodnikiem do udziału w New York Marathon 2018. Postanowiliśmy się przygotować do startu tak, aby pokonać moje granice i pobiec jak najlepiej, by godnie reprezentować Polskę w Nowym Jorku. Mam nadzieję pokonać swoją granicę, która zatrzymała się w Berlinie 2 lata temu na wyniku 2:54:55. Przewodnik musi być ode mnie szybszy, to on poświęca swój czas dla mnie, jest wtedy moimi oczami. Chcąc osiągać coraz lepsze wyniki muszę być pewny za mojego przewodnika, że wytrzyma moje tempo biegu. Nie ma zbyt wielu biegaczy, którzy spełnialiby te warunki, ale w Nowym Jorku zgodził się mnie wesprzeć świetny biegacz Marcin Kęsy, który legitymuje się świetnym wynikiem w maratonie 2:24:10.

Realizacja

Fundacja Achilles zapewnia nam start w Nowojorskim Maratonie oraz zadba o nasz nocleg (2 dni) przed startem w USA. Potrzebujemy jeszcze funduszy na lot do Stanów Zjednoczonych i powrót do Polski, a także pobyt w Nowym Jorku. Fundacja Achilles zapewnia nam 2 noclegi przed samym startem w New York Marthon. Chcielibyśmy jednak móc sobie pozwolić na trochę dłuższy pobyt w Nowym Jorku, aby dobrze się zaaklimatyzować przed tak ważnym startem. Potrzebujemy również wsparcia w przygotowaniu się do startu. Zakładam, że realizacja projektu obejmie okres od 1 lipca do 5 listopada 2018, a finałem będzie start w maratonie. Wszystkie przygotowania oraz sam start w maratonie będę relacjonował na mojej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Koszty podróży i pobytu w Nowym Jorku

 1. Bilety lotnicze dla 2 osób do Nowego Jorku i z powrotem do Polski  koszt ok. 7000 zł

 2. Koszty hotelu w Nowym Jorku na 7 dni dla 2 osób  koszt ok. 6000 zł

 3. W USA niezbędne jest ubezpieczenie podczas pobytu  koszt ok. 600 zł

Koszty przygotowania do startu w maratonie

 1. Dwa obozy w górskie: obóz letni w Szklarskiej Porębie oraz obóz przed startem w Zakopanem. Koszt jednego obozu to około 1400 zł na osobę. Łącznie dwa obozy dla 2 osób to ok. 5600 zł

 2. Sprzęt, czyli:

  – 2 pary butów  600 zł
  – strój startowy dla mnie i przewodnika  400 zł
  – odżywki węglowodanowo-białkowe oraz witaminy  400 zł
  – koszty związane ze startami kontrolnymi  300 zł
  – odnowa biologiczna, masaż, wizyty u fizjoterapeuty  300 zł

    Koszt całego projektu szacuję na 21 200 złotych.

Gdzie nas znajdziecie

Strona www: marcingrabinski.pl

Facebook: https://www.facebook.com/biegneboniewidzeprzeszkod/

Media o nas

http://spt.telewizjastk.pl/czytaj/sportowy-przeglad-tygodnia35