Bezpłatne zajęcia JOGA i RAK w Poznaniu

Kampania się zakończyła

14%

postęp

850

z 6000 PLN
do końca (15-04-2019 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Zbieramy na bezpłatne zajęcia JOGA i RAK na bazie yoga4cancer® dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. Zajęcia będą odbywać się w Poznaniu.

DARMOWE ZAJĘCIA Z JOGI DLA OSÓB DOTKNIĘTYCH CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ

Choroba nowotworowa to zaraza XXI wieku. Coraz więcej ludzi boryka się z samą chorobą lub skutkami jej leczenia  jak radioterapia czy chemioterapia. Każdy lekarz powie, że osoby dotknięte rakiem powinny wykonywać umiarkowane ćwiczenia fizyczne dla poprawy samopoczucia i zdrowia. Jednak nigdzie (mamy tu na myśli zarówno szpitale, jak i centra fitness i siłownie) nie ma specjalistycznych zajęć, dedykowanych ludziom dotkniętym chorobą nowotworową.

JOGA DLA KAŻDEGO

Wielu z was pewnie myśli, że Joga jest tylko dla osób zdrowych i aktywnych, którzy chcą uspokoić umysł lub schudnąć. Mało kto jednak wie, że Joga to nauka o tym, jak znaleźć balans w ciele, duszy i umyśle, i na samym początku była przekazywana z mistrza na ucznia, który pod uważnym okiem studiował Wedy, medytację, ale też i własne ciało. Dzięki czemu adepci mieli wgląd w to, co się dzieje i mogli w porę reagować na zmiany na przykład dotyczące ich zdrowia. Zarówno zajęcia grupowe, jak i akrobatyczne pozycje weszły do kanonu Jogi dopiero w XX wieku i pozostały do dziś. 

Nie jest to złe – dzięki temu coraz większe grono osób może mieć styczność z Jogą, a ta wykonywana prawidłowo usprawnia ciało, uspokaja umysł i pozwala nam na odkrycie prawdziwego JA, które tkwi w każdym z nas. Joga więc jest nauką, którą można rozpocząć w każdym stadium życia, niezależnie od wieku, problemów czy choroby. Szkoda, że tak niewiele osób o tym wie.

PORA TO ZMIENIĆ!

W Studio B. w Poznaniu postanowiliśmy rozpocząć od lutego 2019 roku serię zajęć Joga i Rak, które są oparte na amerykańskiej metodologii yoga4cancer® (w skrócie: y4c®). Założycielka i pomysłodawczyni tego stylu – Tari Prinster – jest nauczycielką jogi i jednocześnie osobą, która zwyciężyła swoją walkę z rakiem i od 2004 roku pomaga innym w walce z tą chorobą za pomocą właśnie jogi! W Stanach Zjednoczonych, nie tylko prowadzi zajęcia, ale również zapoczątkowała wiele badań klinicznych w temacie tego jak joga pomaga ludziom dotkniętym nowotworem. Pierwsza oficjalna publikacja ma się ukazać już niebawem.

Uważamy, że najwyższa pora, żeby takie działania znalazły się w Polsce! Najlepsze wyniki w leczeniu mają ludzie, którzy nie tylko słuchają lekarza, ale dbają o wewnętrzny spokój oraz hartują ciało w sposób zgodny z wiekiem i jego potrzebami. W Studio B. w Poznaniu wychodzimy im na przeciw, organizując zajęcia JOGA I RAK. Rozumiemy, że stan fizyczny tych osób odbiega od ogólnie przyjętej normy w jodze i sprawiamy, że każdy bez względu na sytuację życiową będzie mógł z nami ćwiczyć.

Zalety płynące z jogi są wspaniałe! To m.in: stymulacja systemu immunologicznego przez ruch, poprawa elastyczności i wzmocnienie ciała, poprawa jakości snu, redukcja strachu oraz efektów ubocznych leczenia. Ludzie po jodze są bardziej pewni siebie, spokojniejsi, mają otwarte umysły i są zjednoczeni w grupie, gdzie mogą się wzajemnie wspierać i wymieniać doświadczeniami.

Jaki jest nasz cel?

Celem naszego projektu jest przede wszystkim POMOC LUDZIOM DOTKNIĘTYM CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ. Ludziom, którym NFZ często nie może pomóc, gdyż nowoczesne metody leczenia są zbyt kosztowne. Ludziom, którzy po wielu niezwykle inwazyjnych zabiegach jak chemioterapia czy radioterapia, są pozostawieni samym sobie i nie wiedzą, co mogą robić. Są bombardowani różnymi informacjami, również tą, że muszą się umiarkowanie poruszać, ale nikt nie mówi im jak mają to robić. Ludziom pozostawionym często bez nadziei.

Na zajęciach Joga i Rak będziemy to powoli zmieniać!

Naszym drugorzędnym celem jest też promocja metodologii yoga4cancer®. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, obecnie w USA prowadzony jest szereg badań klinicznych pokazujących, że tradycyjne formy leczenia wespół z jogą, dają najlepsze rezultaty w walce z rakiem. Zarówno w Niemczech, jak i we Włoszech centra onkologiczne mają zaplecze rehabilitacyjno-ruchowe i wiele z nich oferuje darmowe zajęcia z jogi dla swoich pacjentów. 

Pokażmy, że Polska wcale nie jest gorsza!

Niestety Szpital Onkologiczny w Poznaniu nie ma możliwości rozpoczęcia takich zajęć, więc postanowiliśmy zorganizować je u nas – w Studio B. Niestety nie możemy ich rozpocząć bez dodatkowych funduszy.

NA CO ZBIERAMY?

Pragniemy, żeby zajęcia dla tych osób były bezpłatne, żeby bardziej zdopingować wszystkich zainteresowanych udziałem w nich. Oznacza to jednak, że z własnej kieszeni musielibyśmy opłacić Studio, na co nie mamy funduszy. Organizując zajęcia Joga i Rak zajmujemy również czas, który moglibyśmy poświęcić na organizację innych wydarzeń przynoszących dochód.

Dodatkowo na zajęcia Joga i Rak każdy z uczestników będzie potrzebował podwójnej ilości przyborów do jogi tj.: 1 mata, 4 bloczki, 2 poduszki, 2 koce, pasek do jogi i krzesło  gdyż są one niezbędne dla tych osób. A takie zaopatrzenie niestety sporo kosztuje. Pamiętajcie, że mamy do czynienia z ludźmi, których ciało odmawia posłuszeństwa i sama mata do jogi w tym wypadku naprawdę nie wystarczy.

Kwota podana w akcji starczy nam na zorganizowanie zajęć raz w tygodniu od lutego do czerwca. Jednak, jeśli uda nam się uzbierać większą kwotę  będziemy te zajęcia kontynuować, nawet do końca roku.

Zbieramy również na kampanię reklamową  żeby ludzie dowiedzieli się, że takie zajęcia w Poznaniu są i w dodatku są bezpłatne. Oprócz reklamy na Facebooku zamierzamy wydrukować ulotki i plakaty, i rozwiesić je w Poznaniu w centrum onkologicznym i przychodniach.

Pamiętajcie, że wspomagając nasz projekt  pomagacie ludziom, którzy naprawdę potrzebują tej jogi najbardziej. Jest to sprawa ich zdrowia, czasem życia. Pozwalacie tym osobom na uśmiech i na dodatkowy czas, który mogą spędzić z najbliższymi, a nawet pokonać chorobę.

Wesprzyj nas! Pomóż nam być tą zmianą, którą chcesz widzieć na świecie!

O NASZEJ INSTRUKTORCE

Paulina  tancerka, performerka, instruktorka jogi oraz założycielka Studio B. w Poznaniu. Jogą zainteresowała się w wielku lat 17 wykonując asany, ćwiczenia oddechowe i medytacje z książki. Kurs intruktora ISHTA YOGA zdobyła jednak dopiero 12 lat później w Berlinie, w którym mieszkała. Po kursie ogólnym jako pierwsza Polka zdobyła specjalizację yoga4cancer®. Prowadziła jogę w Berlinie, Mediolanie (gdzie mieszkała kolejne 2 lata) oraz Polsce. Od czerwca 2018 jest z powrotem w Poznaniu, gdzie założyła studio jogi Studio B., w którym od lutego będą prowadzone bezpłatne zajęcia JOGA i RAK.

Link do oficjalnej strony yoga4cancer®: https://y4c.com.