Akcja "Gwiazdka z serca"

Kampania się zakończyła

68%

postęp

1095

z 1600 PLN
do końca (10-12-2017 g. 17:42)

zbiórka ciągła
Zbiórka na zakup prezentów bożonarodzeniowych dla 29 podopiecznych Domu Dziecka w Grotnikach organizowana za porozumieniem z placówką.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - z pewnością najważniejsze, najbardziej wyczekiwanie dla większości z nas dni. Chcemy spędzać ten czas wspólnie z tymi, których darzymy miłością. Swoje uczucia wyrażamy poprzez starannie opakowane podarunki (czasami wyszukiwane z niecierpliwością kilka tygodni przed Wigilią, czasami oczekujące w najodleglejszych zakątkach szafy).

Prezent stał się symbolem radości, dobra i szczerych chęci. Są to wartości bezcenne, ale także "nielimitowane". Możemy dzielić się nimi nie tylko z rodziną i przyjaciółmi, ale z każdym, kto odczuwa najmniejszy ich brak. Bez względu na okazję. Okres świąteczny jest jednak szczególny i warto pamiętać wówczas o najmłodszych pozbawionych ciepła rodzinnego ogniska - podopiecznych domów dziecka.

Taka też idea przyświeca akcji charytatywnej "Gwiazdka z serca" stworzonej spontanicznie, oddolnie i z potrzeby serca przez zwykłą mieszkankę Ozorkowa, niedaleko którego znajduje się jeden z wielu domów dziecka. Akcja nie miałaby miejsca, gdyby nie silne wsparcie otoczenia - studentek komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Czym jest "Gwiazdka z serca"?

"Gwiazdka z serca" to charytatywna, społecznościowa zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup prezentów bożonarodzeniowych dla 29 podopiecznych Domu Dziecka w Grotnikach (w wieku 3-19 lat). Będą to paczki zawierające słodkości i drobne upominki, które mogą sprawić radość każdemu dziecku.

Jak mogę pomóc?

Aby wesprzeć akcję wystarczy wpłacić dowolny datek za pośrednictwem portalu PolakPomaga.pl (liczy się każda złotówka). Można również przekazać pomoc materialną lub zorganizować transport paczek - wszelka inicjatywa jest mile widziana. Wystarczy skontaktować się z organizatorem akcji, np. mailowo: marianna.rozalska.kw@gmail.com.

Do kiedy mogę wpłacić pieniądze?

Zbiórka trwa do 10 grudnia. Kolejne 2 tygodnie zostaną poświęcone na zakup prezentów, pakowanie, rozliczenie kampanii oraz dostarczenie prezentów do Domu Dziecka w Grotnikach przed Wigilią.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup prezentów (ok. 50 zł na osobę), artykułów papierowych do zapakowania prezentów, dostarczenie paczek za pośrednictwem poczty oraz prowizję dla portalu PolakPomaga.pl (3,9%). Jeśli akcja będzie cieszyła się popularnością, z przyjemnością zorganizujemy kolejną zbiórkę, aby dzieci otrzymały większe paczki.

Kto organizuje akcję?

Akcja jest organizowana przez Mariannę Różalską - mieszkankę Ozorkowa, w pobliżu którego znajduje się Dom Dziecka w Grotnikach, studentkę III roku komunikacji wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest to własna inicjatywa wypływająca z potrzeby serca. Nie miałaby ona miejsca, gdyby nie wsparcie organizacyjne koleżanek ze studiów (specjalizacja communication design). Szczególne podziękowania należą się Sabinie Rusielik za opracowanie strony graficznej.

Dom Dziecka w Grotnikach

> fanpage na Facebooku
> informacje Powiatu Zgierskiego

Więcej o ptrzebach Domu Dziecka możecie dowiedzieć się z reportażu STVK Centrum z 2014 r.: