Sfinansuj z nami plac zabaw dla dzieci chorujących na raka

Kampania się zakończyła

26%

postęp

1605

z 6000 PLN
do końca (16-07-2019 g. 23:59)

zbiórka ciągła
Zbieramy fundusze na plac zabaw dla dzieci chorujących na raka! Charytatywna wyprawa rowerowa ma za zadanie wypromować tę zbiórkę. Śledź nasze postępy i wpłać!

Cel zbiórki

Celem zorganizowanej zbiórki jest zebranie kwoty 6000 złotych na zakup wyposażonego placu zabaw dla dzieci chorujących na raka. Dzieci, które bedą z niego korzystać, to podopieczni Fundacji Urtica Dzieciom. Fundacja każdego roku daje możliwość uczestnictwa dzieciom i ich bliskim w bezpłatnych turnusach rehabilitacyjnych "Urtica Dzieciom Camp". Turnusy prowadzone są przez psychologów, psychoonkologów, terapeutów w specjalistycznym ośrodku Stowarzyszenia Unicorn w Krakowie. Uczestnikami turnusów są dzieci z całej Polski, będące w procesie leczenia onkologicznego lub takie, które zwyciężyły chorobę i pobyt w ośrodku jest okresem rekonwalescencji.

Teraz mamy niebywałą okazję, by wspólnie im pomóc!

Dlaczego plac zabaw i jak on może pomóc chorującym dzieciom?

Warto zauważyć, że turnusy rehabilitacyjne odbywają się tylko w miesiącach wakacyjnych, a więc kiedy za oknem jest ciepło. Letnia aura sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu. W turnusach uczestniczą przede wszystkim dzieci do 12. roku życia.

Wyżej wymieniony wiek to czas dzieciństwa kojarzony z radością, beztroską i zabawą. Wierzę, że wyzwaniem, a zarazem siłą przejścia tego jakże trudnego, traumatycznego czasu choroby dziecka, jest danie mu możliwości korzystania z życia w miarę w zbliżony sposób jak przed chorobą. Jeśli oczywiście jest to możliwe. 

W ośrodku Stowarzyszenia Unicorn dzieci mogą liczyć na fachową pomoc merytoryczną dotyczącą choroby, zaplecze lokalowe, przepiękne tereny otoczone roślinnością, brakuje im tylko przestrzeni do zabawy. Na terenie ośrodka nie ma bowiem placu zabaw.

Zmieńmy to i zbierzmy potrzebne środki. Niech kolejne dzieci przyjeżdżające do ośrodka mają do swojej dyspozycji przepiękny i bezpieczny plac zabaw. :)

Uczestnicy "Urtica Dzieciom Camp" 

Co będzie stanowić wyposażenie placu zabaw?

1. PIASKOWNICA  nie stwarza ograniczeń wiekowych, często bawią się w niej starsze dzieci. Dotykanie piasku pobudza receptory w rękach i jest całkowicie odmiennym doznaniem od tego odczuwanego podczas zwykłej zabawy. Nawet stawianie babek z piasku ma swoje ukryte znaczenie  doskonali precyzję i koordynację ruchów. 

2. HUŚTAWKI  dwa warianty dostosowane do wieku dzieci. Bujanie się na huśtawce ćwiczy utrzymanie równowagi, koordynację ruchów, a także siłę mieśni nóg, tułowia i ramion. 

3. DRABINKI  świetnie sprzyjają pracy obu półkul mózgowych (dzięki naprzemiennym ruchom rąk i nóg). Wspinanie się ćwiczy równowagę, koordynację ruchów i siłę rąk. 

4. KARUZELA  dla dzieci jest przede wszystkim treningiem utrzymania równowagi. Rozkręcanie karuzeli wymaga od dziecka włożenia w tę czynność siły i panowania nad ruchem. 

5. ZJEŻDŻALNIA  zjeżdżalnie uczą balansowania własnym ciałem. W znacznym stopniu jest więc ćwiczona równowaga. 

WŁĄCZAJĄC SIĘ CZYNNIE DO ZBIÓRKI, WSPÓLNIE DAMY RADOŚĆ DZIECIOM, TWORZĄC ICH ŻYCIE ZDROWSZYM I SZCZĘŚLIWSZYM, A TO JEST BEZCENNE

Cel charytatywnej wyprawy rowerowej

Zbiórek crowdfundingowych jest wiele, naszą wyróżnia organizowana w trakcie charytatywna wyprawa rowerowa.  Ma ona za zadanie promować zbiórkę i zachęcić jak największą liczbę osób do wpłaty.

Wyprawa została zaplanowana w terminie od 1 do 11 lipca 2019 roku i stanowić będzie wyzwanie pokonania 600 km w malowniczej scenerii latarni morskich.

Plan wyprawy:

1.07. Świnoujście - Międzyzdroje, dystans: 30 km

2.07. Międzyzdroje - Pogorzelica, dystans: 74 km

3.07. Pogorzelica - Kołobrzeg, dystans: 30 km

4.07. Kołobrzeg - Łazy, dystans: 40 km

5.07. Łazy - Jarosławiec, dystans: 60 km

6.07. Jarosławiec - Smołdziński Las, dystans: 60 km

7.07. Smołdziński Las - Łeba, dystans: 65 km

8.07. Łeba - Ostrowo, dystans: 60 km

9.07. Ostrowo - Hel, dystans: 60 km

10.07. Hel - Mikoszewo, dystans: 50 km

11.07. Mikoszewo - Piaski, dystans: 60 km

Co zyskam wpłacając?

 przez czynne uczestnictwo w zbiórce uczysz się empatii, otwarcia na potrzeby innych i sprawiasz, iż życie własne i innych staje się sensowniejsze,

 dostęp do unikalnej treści związanej z podróżowaniem na rowerze po Polsce,

 poczucie sprawczości i bycia częścią unikalnego projektu pomagającego dzieciom chorym onkologicznie.

Rower pomaga

Rower to ponadczasowy wynalazek, który oprócz zagwarantowania wolności transportu, ma większą misję do wyjechania.

Przez prowadzony projekt chcę pokazać walory poznawcze podróżowania na 2 kółkach po Polsce, jak również angażować ludzi na różnych polach wokół pomagania dzieciom w powrocie do zdrowia.

Działania na rzecz chorych dzieci prowadzę w ramach @jeżdżęnarowerze już od kilku lat. Wspólnie z rowerzystami jadącymi w wyprawie i ludźmi wspierającymi finansowo zbiórki z powodzeniem pomogliśmy dotychczas beneficjentom z różnymi schorzeniami. Sfinansowaliśmy zestawy kształtek rehabilitacyjnych dla dzieci z dysfunkcjami ruchowymi, wyposażyliśmy sale doświadczania świata dla dzieci autystycznych, a w tym roku chcemy pomóc dzieciom chorym onkologicznie.

Budżet wyprawy, budżet zbiórki, crowdfunding  

Organizowana wyprawa jest wyjazdem wakacyjnym (opłacana z prywatnych środków). Wierzę, iż każdy z nas może przez najmniejsze działanie pomóc innym. Stąd narodził się pomysł wypraw charytatywnych, gdzie oprócz przyjemności, chcę zmotywować ludzi do wspólnego działania. Przedstawiam za każdym razem beneficjentów i towarzyszący im problem społeczny, by móc wspólnie go rozwiązać. 

Zajmując się organizacją tego typu przedsięwzięć, uzupełniając je o posiadane doświadczenie zawodowe, sądzę, że oprócz pomysłu, zapału i determinacji w działaniu, liczy się pozyskanie finansowego wsparcia obranego celu społecznego wyprawy i pomoc dzieciom.

Zapraszam wraz z wszystkimi osobami zaangażowanymi w wyprawę do zbiórki! Wspierajcie powrót do zdrowia dzieci chorych onkologiczne. To bardzo ważne! Dajmy im szansę na zdrową i dobrą przyszłość. :)

My obiecujemy, że damy z siebie wiele na każdym etapie wyprawy, by zakończyć ją sukcesem!

Pokażemy Wam piękno otaczającego świata i zapewne zainspirujemy do aktywnego spędzania czasu wolnego. :)

Jeżdżę na rowerze  kto stoi za organizacją charytatywnej wyprawy? 

Organizatorką jest Katarzyna Mikielewicz, miejska rowerzystka prowadząca @jeżdżęnarowerze. Posiada nietypowe zacięcie do nieznanych i wymagających dystansów, a szczytny cel nadaje prawidłowy kierunek jej wyprawom. W ciągu roku jeździ głównie po mieście, tyle ile pozwala jej czas i możliwości. Z sezonu na sezon coraz więcej. W wakacje organizuje charytatywne wyprawy rowerowe w odległe zakątki Polski, których beneficjentami są dzieci. Wykorzystuje do tego nowoczesne narzędzia online, angażując w pomoc coraz większą liczbę osób. 

Uczestniczki charytatywnej wyprawy rowerowej w 2018 roku

Drużynę @jeżdżęnarowerze na czas wyprawy tworzą chętni rowerzyści, którzy tak jak Kasia chcą poznać swoją wytrzymałość i siebie samych w różnych sytuacjach, krajobrazach odmiennych do miejskich. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, na pewno kilka osób dołączy do Kasi na szlaku wyprawy. Jesteś chętny? Napisz! :)

Komunikacja przygotowań i przebiegu charytatywnej wyprawy rowerowej

Oficjalnym kanałem komunikacji przed i w trakcie wyprawy jest profil na Facebooku @jeżdżęnarowerze.

Jeśli jeszcze nie polubiłeś, polecamy, zrób to od razu! Będziesz na bieżąco. Każdy dzień wyprawy to inne miejsce i atrakcje, które będą relacjonowane online. :) Ten unikatowy materiał stanowi formę podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom w wspieranie finansowe zbiórki.

Za każde dobre słowo i wsparcie dziękujemy! Dobrego dnia.