CHCEMY BYĆ RAZEM

Kampania się zakończyła

1%

postęp

330

z 31500 PLN
do końca (30-11-2017 g. 18:52)

zbiórka ciągła
Wesprzyj nas w organizacji ferii zimowych dla dzieci z rodzin zastępczych. Dzięki Tobie będą miały szansę spełnić swoje dziecięce marzenia wyjeżdżając w góry.

Cel kampanii

Celem kampanii jest zebranie środkow finansowych na zorganizowanie zimowiska w Karpaczu dla około 30 dzieci z rodzin zastępczych.

O nas

Każdy kto decyduje się na adopcję dziecka bądź zabranie go do rodziny zastępczej zdaje sobie sprawę, że każdego dnia trzeba borykać się z różnymi problemami wynikającymi ze środowiska w jakim dziecko się wychowywało, jego potencjalnymi chorobami, zaburzeniami emocjonalnymi czy zaburzeniami w funkcjonowaniu społecznym.

Te problemy są bardzo różnorodne. Wiele z nich trudno rozwiązać samemu. Stąd też zaistniała potrzeba założenia Stowarzyszenia dla Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych, którego oficjalna działalność rozpoczęła się 09/04/2015 roku.

Chcemy pokazać społeczności, że bycie rodziną zastępczą - to połączenie misji miłości i ciężkiej pracy dla dobra dzieci. Chcemy pokazać słuszność istnienia rodziny zastępczej między innymi poprzez wspólne spędzanie czasu zaprzyjaźnionych rodzin. Pragniemy pokazać, że rodziny zastępcze i adopcyjne nie są „inne” od biologicznych. Dzieci, które znalazły się w rodzinach zastępczych pochodzą z różnych środowisk, są to rodziny patologiczne z problemami uzależnień. W rodzinach zastępczych powinny czuć się bezpiecznie, w pełni akceptowane, powinny otrzymać wsparcie i zrozumienie. Mając na uwadze integrację rodzin zastępczych, adopcyjnych i biologicznych postanowiliśmy zorganizować wspólny wyjazd na zimowisko. Bycie razem, poznawanie nowych miejsc, wspólnych doświadczeń jest niewątpliwie najważniejszą istotą naszego wyjazdu. Dla wielu dzieci pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych będzie to pierwsze takiego rodzaju doświadczenie.

Jak działamy

Uśmiech dziecka jest dla nas bardzo ważny!

Nasze dzieci wspólnie spędzając czas są szczęśliwe i zadowolone, chętnie się bawią. Staramy się organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne takie jak:

 • Zumba

 • Pikniki rodzinne

 • Spotkania z ciekawymi ludźmi

 • Święto latawca

 • Wycieczki (Centrum Nauk W-wa, ZOO Wrocław, Energylandia Zator)

Nie brakuje również imprez cyklicznych:

 • - Świąteczna paczka dla dzieciaczka

 • - Dzień Dziecka

 • - Święto Pyry

 • - Kup lizaczka dla dzieciaczka

 • - Mikołajki

 • Haloween

Mając na uwadze dobro dzieci i starając się zapewnić im jak najlepsza opiekę i warunki do prawidłowego rozwoju uczestniczymy w szkoleniach podnoszących nasze kwalifikacje jako rodziców zastępczych i adopcyjnych.

W związku z tym braliśmy udział w :

 • Akademii Świadomego Rodzica

 • Terapi taktylnej dr Swietłany Masgutowej

 • Pierwszej pomocy przedmedyczne

 • Zrozumieć dziecko z Fas

a także byliśmy organizatorami szkoleń dotyczących :

 • Więzi i przywiązania

 • Fas-u i chorób neurorozwojowych

Chcąc rozpropagować nasze Stowarzyszenie nawiązaliśmy współpracę z lokalnymi mediami. Na łamach prasy „Wiadomości Wrzesińskich” i „Przeglądu Powiatowego” umieszczane były comiesięczne artykuły naszego autorstwa dotyczące pieczy zastępczej oraz wszelkie informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia.

Wspólna zabawa- to jest to!

Budżet kampanii

Pozyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na pięciodniowe zimowisko w Karpaczu.

Całkowity koszt wyjazdu wyniósł : 31.500.00 zł

1. Zakwaterowanie w pensjonacie Concordia

koszt 1 os. 90.00 zł(wyżywienie i 3 posiłki dziennie)

koszt 51 os. x 90.00 zł = 4590.00 zł x 4 doby 18.360.00 zł

2. Dojazd i powrót autokaru i jego pobyt na miejscu 4.000.00 zł

3. Atrakcje :

Nauka jazdy na nartach grupowo 1os./1 godz - 25.00 zł

30 os. x 25.00 zł = 750.00 zł x 4 godz. = 3.000.00 zł

Wypożyczenie nart z osprzętem 1os./1 dzień - 35.00 zł

24 os. x 35.00 zł = 840.00 zł x 2 dni = 1.680.00 zł

Górki saneczkowe – zimowy plac zabaw 1os. - 10.00 zł

29 os. x 10,00 zł = 290.00 zł x 1 dni = 290.00 zł

Tor snow tubing 1 os./1 zjazd = 3.00 zł

30 os. x 3.00 zł= 90,00 zł x 5 przej.= 450.00zł

Kulig + pieczenie kiełbasek + zwiedzenie miasteczka

Western City, 1 os. dorosa 50.00 zł x 20 os.= 1.000.00 zł

Kulig + pieczenie kiełbasek + zwiedzenie miasteczka

Western City, 1 os. dziecko - 35.00 zł x 30 dzieci= 1.050.00 zł

Park Miniatur w Kowarach :

1 os. dorosła – 23.00 zł x 20 os. = 460.00 zł

1 os. dziecko – 19.00 zł x 30 os. = 570.00 zł

Zwiedzenie kościółka Wang

1 os dorosła – 8.00 zł x 20 os. = 160.00 zł

1 os. dziecko – 5.00 zł x 30 os. = 150.00 zł

Basen 1 os./3 godz. x 11 osób = 330.00 zł

W przypadku zebrania nadwyżki środków finansowych chcielibyśmy je przeznaczyć na zorganizowanie Sportowej Olimpiady Rodzin Zastępczych z quizem o swoim regionie. Podczas której dzieci będą się uczyć zdrowej rywalizacji, godzić się z przegraną, że mogą rodzice też czegoś nie wiedzieć i jak fajnie jest również po przyjacielsku pogratulować zwycięzcy.

Natomiast w przypadku nie pozyskania wystarczających środków finansowych na zrealizowanie naszego zimowiska w całości, wówczas zmniejszymy ilość atrakcji jak również ilość dni pobytu. W ostateczności zorganizujemy wycieczkę jednodniową do Uniejowa lub na Maltę w Poznaniu.

Dlaczego Crowdfunding

Naszą kampanie chcielibyśmy skierować do wszystkich a zwłaszcza do tych osób, które mogły zrealizować swoje cele życiowe czy osiągnęły swój status społeczny dzięki otrzymanej, może zupełnie nieoczekiwanie „pomocnej dłoni”. Wierzymy, że wokół są ludzie dobrej woli, którzy są w stanie pomóc i wesprzeć nasze działania na rzecz tych bezbronnych i skrzywdzonych przez los niekiedy już na starcie swojego życia dzieci. Miłość, troska,opieka, zapewnienie bezpieczeństwa dziecku to niewątpliwie opoka każdej rodziny. Stanie się ona na pewno trwalsza, jeśli zapewni się dzieciom przynajmniej od czasu do czasu atrakcje, które integrują, uczą i bawią, a na co niestety często brakuje funduszy. W związku z tym zwracamy się z prośbą o jakiekolwiek środki finansowe na nasze pierwsze w historii Stowarzyszenia Zimowisko – a dla większości dzieci pierwsze Zimowisko w życiu.